My Sassy Girl (Hırçın Sevgilim)

My Sassy Girl (Hırçın Sevgilim)

17 Eylül 2011 3 Yazar: 7blue

Yapım:Güney Kore 2001 Tür: Romantik Komedi

İkimiz farklı okullardaydık ve birbirimizi tanımıyorduk. Ona denk gelebilmek için onun  çıkış saatlerindeki belediye otobüsünü beklerdim.Bazen olur bazen olmazdı.Otobüse  binince etrafımı çaktırmadan süzerek onun yüzünü arardım.Kısacık baktığım için onu  görsem bile onun o olduğundan emin olmazdım.Arkadalarında bir yer bulup oturup onu  daha detaylı incelerdim.Ve en sonunda onun o olduğuna karar verirdim. Her otobüste  denk geldiğimde durum böyleydi…

 

” Hırçın sevgilim” aşkın en masum halini yansıtan, olayın ve kişilerin tamamen gerçekmiş izlenimini uyandıran etkileyici bir film. Bunu iddia ediyorum çünkü  bu filmi izleyipte aşka karşı bakış açısı değişen bir çok arkadaşım  var. Hatta bazıları filmin sayesinde saadetin zirvesindeler. (Esata gönderme) Filmi izleyenler arasında yaptığım ufak bir araştırma  sonucu ise filmin biraz daha erkeklere hitap ettiğini söylemek gerekir.Belki ezilen taraf onlar olduğundandır.

 

Filmin dikkat çeken özelliklerinden biri bu kadar duygu yüklü  olmasına rağmen çift arasında Hollywood filmlerin de rastladığımız  herhangi bir cinsel öğe en azından bir öpüşme sahnesi bile yok.  Demek ki bir filmde bu tür atraksiyonlar olmadan da mükemmel şekilde duygular aktarılabiliyormuş.Ayrıca kız karakterin duygularından emin olana kadar erkeğin elini  tutmaması da önemli bir ayrıntı.  Ben ne mi buldum filmde. İlk paragraftaki anıma benzer  çok yakın temalar var. Bunun  dışında sevdiği için türlü maskaralıklara katlanan ve de yapan yine erkek karakterde  kendimi buldum. Kısacası filmde o kadar çok ortak anınızı yakalıyorsunuz ki filme  vurulmamak mümkün değil. Ve öyle bir kurguyla önünüze geliyor ki “aşkın tesadüflerden köprüler inşa edebildiğine” gerçekten inanıyorsunuz.

(1.509 kez okundu.)