Neden Yazıyorum?

Neden Yazıyorum?

11 Ekim 2011 0 Yazar: 7blue

Hemen hemen hergün birşeyler geliyor aklıma…

Gördükleriklerimden,okuduklarımdan,düşündüklerimden ve bunlarla ilgili fikirlerimden.Bunları birileriyle tartışmak istiyorum.Kafamda bu tartışmayı bir nebze yapabiliyorum ama tatmin edici yerel bir çözümleyici olmuyor.Son zamanlarda daha yerel ve kendi kendime daha etkili bir tartışma şekli buldum:YAZMAK.

+ Yazarsam aklımdaki fikir baloncukları bir süre uçtuktan sonra patlamıyor. O fikirleri yakalıyor ve kelimelerin içine hapsediyorum.

+ Yazarken kendimi kendime karşı ve insalara karşı daha samimi ve içten görüyorum. Birazda savunmasız.

+ Her yazımdan sonra bunları acaba ben mi yazdım diye düşünüyorum. Sanki başka birisi yazmış,bu cümleleri ben kurmamışım. Kendine yabancı biride olabilir.Yaza yaza bir gün denk gelir,tanışırız belki.

+ İnsanları inceliyorum,hayvanları inceliyorum kendimi inceliyorum. Durumları inceliyorum,davranışları inceliyorum. Ve hep “neden” sorusuyla başlayan cümleler koruyorum. Nedenlerin cevabını arıyorum.Belki paylaşarak bu nedenlerin cevabını daha kolay bulabilirim. Ne dersiniz?

Bunlar dışında yaşayarak,okuyarak,görerek öğrendiğim ve tecrübe ettiğim herşeyi bu sayfalar sayfalarda olacak.

 

Benim için yazılarla ilgili en heyacan verici şey ise; 5 yıl sonra bu yazılara baktığımda şu anda neler düşündüğümü görebileceğimdir.Kulağa hoş geliyor değil mi…

(570 kez okundu.)