Truman Show

Truman Show

15 Eylül 2011 0 Yazar: 7blue

Yapım:ABD 1998 Tür: Drama,bilim kurgu

Aklınıza bir şey gelmiştir veya rüyanızda bir şeyler görmüşsünüzdür.Ya da bir arkadaşınızla bir durumu veya belirli bir kişiyi konuşmuşsunuzdur.Bir bakmışsınız ki aynı gün o kişiyle ya da durumla karşılaşıyorsunuz.Ve diyorsunuz ki ben bunu daha önce düşünmüştüm yada arkadaşımla konuşmuştuk.Bazen bu durumlar çığrından çıkar ve öyle bir hal alırki birilerinin sizi takip ettiğiniveya izlediğinizi düşünmeye başlarsınız.

 

İşte bu gibi durumlarımızın film versiyonu Truman Show.Konu itibariyle çok ilginç bir film. Truman’ı (Jim Carrey) gerçekten birileri izliyor.Bütün hayatı kameralarla çevrili bir sütüdyoda o herşeyin normal bir hayat olduğunu zannediyor. Zamanla ilerledikçe belirli şeyleri farkediyor ve gerçeği sonunda buluyor.

 

Bazen yukarıdaki gibi tesadüfler yumağına kapılınca “acaba Truman Showda mıyım” diye düşünüyorum.Gerçi bir çok arkadaşımdan duydum benzer espriyi. Birileri beni mi izliyor? Rol mü yapıyor etrafımdakiler?(aslına bakılırsa bu kısmın doğruluk payı var: Maskelenme ve Rol Yama günümüzde yaygın birşey) Ben uzun incelemelerim sonucu dolaylı bağlantılarla şunu çıkardım:

“Bazı şeyler tesadüf gibi görünse de aslında altında bizim bilmediğim bir sebebi var.”

(489 kez okundu.)